X
GO
en-USsq-ALsr-Latn-RS
Open Designer


Informatat mbi dizajnerin

Emri dizajnerit
Yllka Brada
Statusi legal
Biznesi individual
Tipi aktivitetit
Tekstil
Madhësia e kompanisë
Mikro (Më e vogël se 10 të punësuar)
Viti themelimit
2013

Të dhëat e kontaktit

Personi kontaktues
Yllka Brada
Telefoni
+377 44 403 107
Emaili
Web/Facebook
-
Adresa
Sol.Avalla. nr.39, Prishtine, Kosove, Prishtinë
: Fustane solemne
: Fustane të mbrëmjes, Kostume për meshkuj, Fanella për meshkuj
Të gatshme për t’u veshur
: Pantallona të përditshëmHistori e shkurtër

"Yllka Brada" është markë e cila hapat e parë të modës i morri 10 vite më parë. Përderisa i përfundoi studimet në dizajnimin e kostumeve dhe në skenografi. Yllka punoi si dizajnere e kostumeve për shumë emra të njohur në komunitetin e artit, siç janë: "Kafeneja jonë" program televiziv, "Amkademiku" program televiziv, "Egjeli" program televiziv dhe shfaqje tjera teatrale dhe komerciale. Zsh.Yllka ka diplomuar dhe është certifikuar në Paris si dizajnere internacionale e kostumeve.